
Visual-motor integration recources and activities


Strani za naročnike programa brainscribed
POLOŽAJ V PROSTORU: Risanje zank v 12x12 mreži
KAKO DOSTOPAM DO ZVEZKA IN VSEH NJEGOVIH DELOVNIH LISTOV?
S klikom na gumb NALOŽI ZVEZEK V PDF FORMATU na tej strani.
(Če še niste prijavljeni, se vam bo najprej odprlo ono za prijavo: prijavite se z vašim e-poštnim naslovom in geslom, ki ste si ga izbrali ob registraciji v program Brainscribed.)
Po kliku na gumb NALOŽI ZVEZEK V PDF FORMATU se vam bo samodejno odprlo novo okno z domačo stranjo brainscribed.com, izbrani zvezek v pdf formatu pa se bo prenesel med vaše prenešene dokumente. Po prenosu okno z domačo stranjo zaprite in nadaljujte na tej strani.
Želimo vam veliko dobrih izkušenj z našimi gradivi, ekipa programa Brainscribed!
Zakaj so naloge risanja zank pomembne
Risanje zank v mreži spodbuja otrokovo koordinacijo oko-roka. Ko otroci rišejo zanke v mreži, njihove oči sledijo razvijajoči se črti in jo sočasno primerjajo s prvotnim vzorcem. Tej oceni sledijo mikro gibi rok in prstov za popravljanje smeri črte. Celoten postopek krepi vidno-motorično integracijo ter drobno-motorično obvladovanje gibov rok in prstov.
Risanje zank v mreže spodbuja pridobivanje prostorskih pojmov, kot sta dolžina in smer, ki pozneje igrajo pomembno vlogo pri razvoju predopismenjevalnih spretnosti, pisanja, risanja in drugih pomembnih grafomotoričnih in finomotoričnih spretnosti. Naloge, pri katerih otroci prerisujejo in nadaljujejo vzorce zank, spodbujajo vizualno razločevanje ter prispevajo k razvoju zaznavanja mikro gibov in kinestetičnemu zavedanju.
Delovni listi in dejavnosti v tem zvezku
Dejavnosti in naloge v tem delovnem zvezku, pri katerih otroci prerisujejo ali nadaljujejo zanke v mreži 12 x 12, so namenjene spodbujanju vidno-motoričnega povezovanja in krepitvi osnovnih grafomotoričnih veščin.
Otroci naj med risanjem ne spreminjajo položaja lista ali ga obračajo. Spodbujamo jih, da vsako črto narišejo z eno potezo, ne da bi se ustavili ali premaknili risalo.
Dejavnosti in naloge si sledijo od enostavnih do bolj zapletenih, njihova težavnost pa se postopoma stopnjuje z naraščanjem zahtevnosti vzorcev.
